Firma

o naszej Spółce

System

gospodarki odpadami

Edukacja

system i segregacja

Marcina z lasu gawędy o wilkach i innych zwierzętach

Wszystkim miłośnikom naszej rodzimej przyrody polecamy kanał na YouTube „Marcin z lasu Kostrzyński”. Kanał prowadzony jest przez dziennikarza, leśnika, operatora kamery Marcina Kostrzyńskiego. Jak podaje strona lubimyczytac.pl „…od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej dla nadawców telewizyjnych. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie”.

Na kanale „Marcin z lasu Kostrzyński” można zobaczyć ciekawe filmy o Polskiej przyrodzie, a zwierzęta filmowane są w naturalnym środowisku. Można też usłyszeć ciekawe opowieści Marcina dotyczące filmowanych przez niego bohaterów: wilków, lisów, jeleni, borsuków, a także o samej technice tych bezkrwawych łowów. Starsi pewnie pamiętają jeszcze program telewizyjny „Zwierzyniec”, nadawany w latach 1968–1988, a prowadzony przez podróżnika, zoologa, jachtowego kapitan żeglugi wielkiej i dziennikarza pana Michała Sumińskiego. Opowieści Marcina, tak jak kiedyś pana Sumińskiego, są równie barwne i interesujące.

Kanał posiada kilka playlist m.in. „Ecoblabla” – vlog o tematyce ekologicznej, „Przyrodyjki o zwierzętach historyjki”- coś dla najmłodszych widzów, bez przemocy opowiadania o przygodach z dzikimi zwierzętami, „Przyroda w pigułce” – 30 sekundowe filmiki z najciekawszymi ujęciami czy „Za kamerą” – czyli sposoby i sekrety filmowania dzikiej przyrody.

Trzeba dodać, że Marcin Kostrzyński za filmy w cyklu Dzika Polska wraz z innymi twórcami otrzymał Nagrodę Popularyzator Nauki, Puchar Prezydenta RP, GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie w 2008 roku oraz GRAND PRIX X Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM. Zdobywca Medalu Polskiej Niezapominajki 2017, Pozytywki Dzień Dobry TVN 2018, Nagrody Esencja Natury 2018.

Zapraszam na jeden z filmów kanału pt. „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”, nawet nie zauważycie tych 45 minut, bo tyle trwa film. 

Grzegorz Turski

Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o.
ul. Osadowa 1
32-329 Bolesław
NIP: 637-000-43-35, REGON: 272661647

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS nr 0000041504,
Kapitał zakładowy: 2 820 500,00 zł

Sekretariat
tel. +48 32 64 61 148
fax +48 32 64 61 148
e-mail: biuro@zgkboleslaw.com
Godziny pracy biura:
poniedziałek – piątek 7:00 – 15:00

Skip to content