Firma

o naszej Spółce

System

gospodarki odpadami

Edukacja

system i segregacja

Pierwsza fabrycznie nowa w pełni elektryczna śmieciarka dołączyła do naszego taboru

Do taboru samochodowego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu zakupiliśmy kolejną śmieciarkę. Tym razem jest to fabrycznie nowa, i co ważne w pełni elektryczna śmieciarka, Renault Trucks D Wide Z.E. z jednokomorową zabudową o pojemności 19 m3 firmy TTCS. W pierwszych jazdach nowego sprzętu wzięli udział wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński – reprezentujący Zgromadzenie Wspólników naszej firmy oraz Robert Nielaba – prezes ZGK Bolesław.

Fot. RN

Przypomnijmy, że taki samochód w lutym tego roku testowaliśmy, a teraz możemy pochwalić się, że ta nowoczesna, praktyczna, i co ważne ekologiczna, maszyna z naszym logo pojawi się w miejscach, które obsługujemy. Przywiązujemy szczególną wagę do ekologii, więc jest to nasz wkład w dbanie o środowisko naturalne.

Od lewej Zbigniew Szkop – TTCS, Krzysztof Dudziński – wójt gminy Bolesław, Robert Nielaba – prezes ZGK Bolesław, Artur Bartosiewicz – Reno podczas przekazania samochodu Fot. RN

 

Wój Krzysztof Dudziński i prezes Robert Nielaba Fot. RN

Jak pisze Renault Polska Trucks D Wide Z.E. został zaprojektowany z myślą o EKO profesjonalistach, którzy przy wyborze pojazdów mają na uwadze niskie koszty eksploatacji oraz pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Silnik dla Renault Trucks D Wide Z.E daje 260 kW mocy ciągłej i 370 kW szczytowej, jego moment obrotowy to 850 Nm. Źródłem zasilania silnika są cztery pakiety ogniw baterii NMC (niklowo-manganowo-kobaltowe) chłodzonych cieczą dających w sumie 264 kWh i 600 V. Po dzisiejszym ładowaniu wiemy, że przekłada się to wszystko na ok. 220 km zasięg, więc jest nawet większy niż podaje na stronie producent.

Więcej na temat Renault D-Wide Z.E., czyli pierwszej elektrycznej śmieciarki w Polsce, można przeczytać na stronie Renault Trucks Polska.

Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o. 32-329 Bolesław ul. Osadowa 1; telefon: +48 32 64 61 148, fax: +48 32 64 61 148, e-mail: biuro@zgkboleslaw.com; NIP: 637-000-43-35, REGON: 272661647; Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS nr 0000041504, Kapitał zakładowy: 2 820 500,00 zł

Skip to content